İş Güvenliği Firmaları

Türkiye genelinde bir çok iş güvenliği firması bulunmaktadır.

Kurum olarak yetkili iş güvenliği firmalarının listesine Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanlığının web sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr/Logout.aspx

Danışmanlık şirketleri ile Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri arasındaki fark şudur : Ortak Sağlık güvenlik birimleri kurum olarak “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından” yetkilendirilmiştir. 

İş Güvenliği alanında mevzuat kapsamında iki şekilde hizmet alınabilir. Ya ÇSGB tarfından kurum olarak yetkisi olan OSGB lerden, yada bireysel sertifikası olan isg profesyonellerinden. Eğer OSGB den değil birseysel çalışan isg profesyonellerinden hizmet almaya karar verdiyseniz kendi bünyenizde minimum hizmet süresince sigortalı olarak çalıştırabilirsiniz.

İster OSGB ile çalışın ister kendi bünyenizde sigortalı olarak iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırın, mutlaka İSG katip veri tabanı üzerinden atama yapmalısınız.

İş Güvenliği Firmalarından biri olan” Fark Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Mühendislik Hizmetleri San. Tic. Ltd.Şti” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından” yetkilendirilmiş ortak sağlık güvenlik birimidir.